piątek, 30 sierpnia 2013

Pielęgnacja paznokci wg Klaudii

Hej Kochani! :)
Wielu znajomych widząc moje paznokcie pyta jak ja to robię, że są takie długie i się nie rozdwajają. Dzisiaj postaram się przybliżyć Wam, jak wygląda moja pielęgnacja :)


METODA STOSOWANA RAZ NA JAKIŚ CZAS:
1.Pierwszym krokiem po zmyciu lakieru jest wypiłowanie paznokci, do tego celu używam pilniczka szklanego, lub papierowego, bo takie najmniej niszczą płytkę. Nie polecam metalowych, gdyż one powodują rozdwajanie się paznokci, a tego chcemy uniknąć.
2. Gdy już paznokcie są dobrej długości, robię im kąpiel z dodatkiem cytryny (ma działanie wybielające) i olejków (oliwa z oliwek, kokosowy, lniany, rycynowy). W takiej mieszance zanurzam dłonie na ok. 10-15min.
3. Po tym czasie zajmuję się skórkami, odsuwam je delikatnie z płytki paznokcia, jeśli jest jakaś dłuższa to wycinam cążkami.
4. Gdy skórki już są 'załatwione', osuszam dłonie, na paznokcie nakładam odżywkę Eveline 'Paznokcie twarde i lśniące jak diament' i maluję wybranym lakierem :)
Przyrządy do odsuwania skórek i mój szklany pilnik


METODA STOSOWANA PRZY KAŻDYM MALOWANIU:
1. Zmywam lakier.
 2. Na wacik nabieram trochę olejku rycynowego i przecieram nim po każdym paznokciu.

Wygląda to tak.

3. Następnie odtłuszczam suchym wacikiem paznokieć, zostawiając naolejowane skórki. I nakładam wspomnianą wcześniej odżywkę.
3. Czekam aż odżywka wyschnie i maluję lakierem ;)


Mam nadzieję, że ten wpis będzie dla wielu przydatny. Jak widzicie, nie trzeba wcale wielu pieniędzy, ani jakichkolwiek umiejętności, by utrzymać paznokcie w dobrym stanie. Nawet mimo częstego malowania i zmywania lakieru, mogą być mocne i się nie rozdwajać.
Dodam jeszcze, że oprócz pielęgnacji zewnętrznej, warto również zadbać o odpowiednią dietę. Polecam picie drożdży, w których znajduje się witamina B, lub jeśli kogoś brzydzi na samą myśl, to tabletki Calcium Pantothenicum również zawierają potrzebne do regeneracji włosów i paznokci składniki :)
Warto jest też pić skrzyp i pokrzywę.

Pozdrawiam i jeśli macie jakieś pytania lub obawy, to śmiało można je zadawać ;)

2 komentarze: